سامان تهویه آسیا

مینی چیلر داکت اسپلیت فن کویل وی آر اف

جهت تماس کلیک کنید
02122362104

تعریف مینی چیلر

تعریف مینی چیلر

 

مینی چیلر ها ، چیلر هایی هستند با ابعاد کوچکتر و ظرفیت کمتر که این کوچکتر و کمتر شدن باعث به وجود آمدن مزایا و معایب مینی چیلر شده است . البته با در نظر گرفتن کلیت این مسئله مزایای این سیستم مینی چیلر نسبت به معایب آن بیشتر است . مثلا اگر برای یک ساختمان 10 واحدی نیاز به یک عدد چیلر تراکمی یا جذبی 100 تن تبرید باشد ، می توان این ظرفیت را برای 10 واحد تقسیم کرد .

یعنی هر واحد یک مینی چیلر 10 تن تبرید . در مواردی میبینیم که سیستم چیلر مرکزی را با موتورخانه و مواردی پکیج آب گرم مستقل استفاده می کنند . همین مطلب پکیج آب گرم خود می تواند اهمیت مینی چیلر را نشان دهد . امروزه مصرف کنندگان بیشتر به دنبال سیستم های مستقل آپارتمانی می باشند . زیرا مدیریت انرژی راحت تر انجام می شود .

 

مشکلات سفر و مصرف برق چیلر فن کویل مینی چیلر داکت اسپلیت

در زمان هایی که تمایلی به استفاده از این سیستم ندارند ( گاهی سفر های کوتاه روزانه و یا سفرهای بلند مدت ) می توانند مینی چیلر را خاموش کنند و یا در وضعیتی قرار دهند که کمتر کار کند تا مصرف برق کمتری داشته باشد .این کار هم تنها با استقلال سیستم تهویه مطبوع صورت می پذیرد . زیرا دستگاه بیرونی یعنی چیلر مرکزی قابلیت کنترل از داخل واحد را ندارد . بعضی از مصرف کنندگان تصور می کنند که با خاموش کردن فن کویل ، چیلر نیز خاموش می شود .

باید به این نکته هم توجه کرد که مینی چیلری را انتخاب کنند که قابلیت کنترل از داخل واحد را داشته باشد .

قیمت مینی چیلر خانگی 2.5 تنی تا 10 تنی تک فازوسه فاز

 

 


محصولات تهویه STACOOLBASE

چـــیـــلـــر
فن کویل
مینی چـیـلـر
داکت اسپلیت
پکیج پشت بامی
اسپلیت مرکزی VRF

یک نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *